ЛОМАКОВИЧ Віталій Афанасійович

 Народився 7 жовтня 1970 року в м. Рівному. Після закінчення Тернопільської школи №15 вступає у Львівський державний університет ім. Івана Франка на економічний факультет. У роки навчання бере участь у мітингах, акціях та протестах, під час яких активно відстоює українське національне та духовне відродження, державну незалежність України.

 Із 1992 року Віталій Ломакович розпочав свій трудовий шлях. У різні роки працював у банках: «Тернопіль-кредит», «Західно-український комерційний банк», «Кредит банк», «БМ банк», керував Львівським “Науково-дослідним інститутом побутової радіоелектронної апаратури”.

 У квітні 2014 року Верховною Радою України призначений членом Ради Національного банку України. Позапартійний.

 В період з листопада 2013 по лютий 2014, під час Революції Гідності, брав активну участь у акціях повалення диктатури та матеріально підтримував поранених на Майдані, зокрема за сприяння Віталія Ломаковича, молодий хлопець Олександр Коломієць, який в протистояннях на вул. Грушевського у Києві, втратив кисть руки, отримав німецький протез «Оttobock» та можливість реабілітації в Чехії.

 Зараз Віталій Ломакович, займається активною громадською та волонтерською діяльністю, за час проведення АТО, неодноразово допомагав українській армії та добровольчим батальйонам та особисто відвідував зону бойових дій на Донбасі.

Весь цей час він продовжує підтримувати талановиту молодь. За підтримки Віталія Ломаковича засновано іменні річні стипендії в Українському Католицькому Університеті та Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті імені Т. Шевченка, надає постійну матеріальну допомогу Львівському міському центру реабілітації «Джерело» та навчально-реабілітаційному центру для дітей із вадами зору “Левеня” у м. Львові. За сприяння Віталія Ломаковича Кременецька школа №4 отримала довгоочікуваний комп’ютерний клас та ін. Допомагає рідній школі №15 у м.Тернополі, в якій удостоєний звання кращого випускника.

 Віталій Ломакович є засновником та головою Всеукраїнського благодійногого фонду «Мрії збуваються», в межах якого у червні 2012 року ініціює створення та початок благодійного проекту «Допомогти ближньому». Завданням проекту є конкретна адресна допомога людям з особливими потребами та поетапне забезпечення районних та міських лікарень, сільських фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів) та амбулаторій усім необхідним для них обладнанням.

У 2016 році заснував премію для працівників ЗМІ “Високі стандарти журналістики”. Перших переможців було оголошено 14 грудня 2017 року. Цього дня у Львівському Будинку вчених експертна група назвала трійку фіналістів премії «Високі стандарти журналістики-2017». Перше місце здобув колумніст, журналіст та ведучий телеканалу ICTV Павло Казарін, друге – головний редактор сайту «Наші гроші» Олексій Шалайський, третє – керівник новинного блоку редакції Liga.net Петро Шуклінов. Грошовий фонд премії у 2017 році становив 175 тисяч гривень (зокрема 100 тисяч гривень — за перше місце, 50 тисяч — за друге і 25 тисяч гривень — за третє).

  Одружений, виховує чотирьох дітей.