Премія “Високі стандарти журналістики”

21 листопада 2016 року Голова Всеукраїнського благодійного фонду «Мрії збуваються» Віталій Ломакович започаткував щорічну премію «Високі стандарти журналістики». Процес визначення перших номінантів тривав протягом 2017 року. Переможців було оголошено 14 грудня 2017 року. Цього дня у Львівському Будинку вчених експертна група назвала трійку фіналістів премії «Високі стандарти журналістики-2017» та вручили їм грошові сертифікати.

Перше місце здобув колумніст, журналіст та ведучий телеканалу ICTV Павло Казарін, друге – головний редактор сайту «Наші гроші» Олексій Шалайський, третє – керівник новинного блоку редакції Liga.net Петро Шуклінов.

«Ми не приурочуємо цьогорічну першу премію до жодної політичної акції чи партії, а робимо її для того, щоб підтримувати і розвивати в Україні якісну, професійну журналістику. Це перше наше завдання.

Я знаю, що в Україні є декілька премій для журналістів. Можливо, вони не є такими масштабними в фінансовому плані, але вони мають певну історію. Багато премій з часом нівелювались, не отримавши достатньої фінансової підтримки. Ми, своєю чергою, плануємо проводити конкурс як мінімум декілька років поспіль, а як максимум – на постійній основі.

Це – своєрідний вибір і підтримка професійності, незаангажованості, чесності української журналістики. Ми розуміємо, що замовні статті у ЗМІ оплачуються. А для того, щоб журналісти не шукали компроміс із совістю, а викладали факти і професійно виконували свою роботу, потрібно їх фінансово стимулювати. В Україні, на жаль, немає державної програми підтримки журналістів, а приватних ініціатив не так багато. Тому, я вважаю, що наша ініціатива буде однією з найвизначніших для українського медіапростору», – розповів засновник премії Віталій Ломакович.

Брати участь можуть всі журналісти, які є громадянами України або працюють тут на постійній основі. Експерти протягом року вивчають роботи журналістів, оцінюють рівень їхньої професійності, а також громадянську позицію.

Грошовий фонд премії – 175 тисяч гривень (100 тисяч – перше місце, 50 тисяч – друге, і 25 тисяч – третє).